XI Turniej Tenisa Stołowego Placówek Oświatowo-Wychowawczych i Szkół z terenu województwa podkarpackiego

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 grudnia 2018

XI Turniej Tenisa Stołowego Placówek Oświatowo-Wychowawczych i Szkół z terenu województwa podkarpackiego, odbył się w dniu 06.12.2018r. (czwartek) w dwóch placówkach, jednostkach organizacyjnych Starostwa Powiatowego: sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawcze go (rozpoczęcie i gry turniejowe) oraz w Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Jarosławiu, zakończenie zawodów, uroczysty obiad i wręczenie nagród zwycięzcom.

Odbywał się on pod patronatem medialnym tygodnika „Gazeta Jarosławska”. Do udziału w Turnieju zaproszono kilkadziesiąt dwuosobowych zespołów z placówek oświatowych i szkół z terenu całego województwa podkarpackiego: burs, internatów, szkół ponadgimnazjalnych, szkolnych ośrodków wychowawczych, młodzieżowy ośrodek wychowawczy i dom dziecka. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedziało 21 placówek i szkół: Zespoły Placówek Oświatowo-Wychowawczych z Krosna, Stalowej Woli; Bursa Międzyszkolna z Ropczyc; Internaty: Placówek z Lubaczowa, Zespołów Szkół z Trzcinicy i Oleszyc, Gastronomicznych i Hotelarskich z Iwonicza Zdroju, Licealnych z Leżajska, Leśnych z Leska, Elektronicznych, Spożywczych, Kształcenia Ustawicznego z Rzeszowa, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej z Niska, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Dom pod Lipami” z Radymna, Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Jarosławia, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego nr 1 z Jarosławia, szkoły ponadgimnazjalne z Jarosławia: ZSD-GiL, ZSTiO, ZSSChiO, ZSBiO, I L.O., a także drużyny gospodarzy zawodów; Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych  I i II.

Celem głównym turnieju jest popularyzacja tej dyscypliny sportu, forma wychowania młodzieży przez sport, ruch i aktywny wypoczynek, właściwe zagospodarowanie czasu wolnego w tego typu placówkach, oraz szeroko rozumiana integracja, współzawodnictwo, a także nawiązanie ściślejszej współpracy i kontaktów między placówkami oświatowymi z terenu województwa.   

Turniej był rozgrywany według profesjonalnego, zawodowego schematu (drabinki turniejowej) zatwierdzonego przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, grano do dwóch zwycięskich setów, (tylko finały rozegrano do trzech zwycięskich setów), każdy set rozgrywano do 11 punktów (przy osiągniętej przewadze 2 punktów przez któregoś z graczy), jednocześnie na ośmiu stołach.

Sędzią głównym zawodów był pan Grzegorz Urbanik, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w SOSW Jarosław, pomagały mu panie Regina Hołowaty i Aneta Mazurczak, nauczycielki wychowania fizycznego w w/w placówce. Sędziami stolikowymi (8 osób) byli wychowankowie, mieszkańcy Bursy Międzyszkolnej.

Zawody uroczyście otworzył w imieniu pana Starosty Jarosławskiego, pomysłodawca i główny organizator turnieju, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych, pan Bartłomiej Kordas.

Podczas gdy zawodnicy rywalizowali przy stołach, nauczyciele, wychowawcy i opiekunowie startujących zawodników, mieli możliwość zwiedzić obiekt Ośrodka, a także spędzić mile czas wymieniając doświadczenia zawodowe przy słodkim poczęstunku, w specjalnie na tę okazję przygotowanej i udekorowanej, sali.

Po rozegraniu wszystkich spotkań turniejowych, uczestnicy zawodów wraz z opiekunami udali się do Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych na ulicę Reymonta, aby po zjedzeniu w stołówce bursy, uroczystego, domowego obiadu, wziąć udział w ceremonii wręczania nagród najlepszym zawodnikom i zespołom biorącym udział w rozgrywkach. W jednej ze świetlic placówki, w niezwykle podniosłej atmosferze, przy szczelnie wypełnionej widzami sali, odbyło się podsumowanie zawodów. Organizator przygotował dla wszystkich rywalizujących drużyn pamiątkową statuetkę, okolicznościowy dyplom, oraz nagrody rzeczowe w postaci materiałów reklamowych związanych z naszym powiatem. Nagrodzonych zostało trzech najlepszych zawodników w kategorii indywidualnej, otrzymali oni puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i elektronicznego, ufundowanego przez pana Starostę Jarosławskiego, Tadeusza Chrzana, oraz inne nagrody, ufundowane przez dyrektora ZPO-W w Jarosławiu, Bartłomieja Kordasa. W kategorii drużynowej wyróżniono trzy najlepsze zespoły, według sumy punktów uzyskanych przez obydwu zawodników.

Nagrody wręczał Wicestarosta Jarosławski, pan Mariusz Trojak wspólnie z dyrektorem placówki Bartłomiejem Kordasem. W opinii i ocenie widzów, tj. nauczycieli, wychowawców i opiekunów, ta edycja turnieju stała na wyjątkowo wysokim poziomie sportowym, mecze były bardzo zacięte, często kończyły się bardzo niewielką przewagą punktową jednego z graczy. Wszyscy podkreślali niezwykle sprawny przebieg zawodów, bardzo wysoki poziom organizacyjny, miłą i sympatyczną atmosferę. W swoim pożegnalnym przemówieniu do zebranych, zarówno pan Wicestarosta, M. Trojak jak i dyrektor B. Kordas, podziękowali wszystkim startującym zawodnikom, nauczycielom i opiekunom za przyjazd i udział w turnieju, za sportową, prowadzoną w duchu fair play rywalizację, życzyli wszystkim bezpiecznej drogi do domu, oraz zaprosili w imieniu Starosty Jarosławskiego, wszystkich za rok, na następną, dwunastą edycję zawodów.  

Warto podkreślić, iż organizatorzy turnieju mając świadomość dużych odległości, skąd przyjeżdżali uczestnicy, wszystkim zawodnikom zapewnili dodatkowy poczęstunek w postaci drożdżówek, jogurtów, owoców, ciastek, soków i wody mineralnej. Organizatorem turnieju był Bartłomiej Kordas, dyrektor placówki, którego wspomagali pan Grzegorz Cęcora oraz wychowawcy ZPO-W w Jarosławiu, pan Edward Chłopek, panie Ewa Lubas, Ewa Żurawska oraz panie Joanna Halwa i Beata Cichy, nauczyciele SOSW Jarosław.   

Dyrektor ZPO-W w Jarosławiu, składa podziękowania i wyrazy uznania panu Staroście Jarosławskiemu Tadeuszowi Chrzanowi i Naczelnikowi Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Jarosławskiego pani Elżbiecie Pazyniak za wsparcie finansowe i udzieloną pomoc organizacyjną. Dziękuję także ks. Archiprezbiterowi Andrzejowi Surowcowi, za udzieloną pomoc, oraz sponsorom i innym osobom za udzielone wsparcie finansowo-rzeczowe przy organizacji turnieju: państwu L i M. Zaborniak „POLADEX” Spółka jawna z Lubaczowa, panu Łukaszowi Pawlikowi, firma „GOMAR” s.c., Piotrowi Pajdzie, Fabryka Pieczywa Cukierniczego „SAN PAJDA” Sp. z o.o., panu Robertowi Makarowskiemu, „ROMA” Robert Makarowski i Wspólnicy Sp. J., Krzysztofowi Guzowskiemu, Hurtownia Owocowo - Warzywna „KRZYŚ-POL”.

 

OFICJALNE WYNIKI X TURNIEJU:

Klasyfikacja indywidualna:

 1. ZENON FEDYK Internat Zespołu Szkół w Oleszycach
 2. SZYMON CIERZNIEWSKI Internat Zespołu Szkół w Trzcinicy
 3. SZYMON SABIK Internat Zespołu Szkół w Trzcinicy

Klasyfikacja drużynowa:

 1. INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ z TRZCINICY
 2. INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ z OLESZYC
 3. INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ LEŚNYCH z LESKA

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie