Uroczyste obchody XIX Dni Papieskich w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 października 2019

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu, obchodzono bardzo uroczyście „XIX Dni Papieskie”.

W programie znalazła się wieczornica dla mieszkańców placówki, poprzedzona konkursem na kartkę okolicznościową do autorskiej interpretacji tegorocznego hasła tego wydarzenia, pt.: „WSTAŃCIE, CHODŹMY”.

W dniu 15 października 2019 roku w godzinach wieczornych, w świetlicy placówki zebrali się licznie wychowankowie oraz zaproszeni goście. Zaszczycił nas ks. Proboszcz Krzysztof Szczygielski z Parafii NMP  Królowej Polski oraz nasi przyjaciele z Grupowego Domu Rodzinnego i Mieszkania Wspieranego w Jarosławiu, placówek prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Jarosławiu. Wśród osób zaproszonych do udziału w tym przedsięwzięciu artystycznym byli zasłużeni pracownicy oświaty, wychowawcy, nauczyciele, opiekunowie wraz z osobami niepełnospraw- nymi, a przede wszystkim młodzież na czele z Dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu, panem Bartłomiejem Kordasem.

Organizatorami tej inicjatywy byli nauczyciele-wychowawcy: p. Renata Magnowska-Tumidajska i Beata Wyczawska, natomiast realizatorem, zespół artystyczny z naszej placówki, który zawiązał się spontanicznie i z wielkim entuzjazmem przedstawił bogatą drogę życiową wspaniałego Polaka, Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską w Rzymie.

W programie nie zabrakło ulubionej pieśni Jana Pawła II pt. „Barka”, którą z wielką siłą i radością odśpiewali wszyscy uczestnicy tego spotkania. Wiele miłych słów padło pod adresem młodych wykonawców, w tym samego odtwórcy postaci Karola Wojtyły oraz prezentera telewizyjnego, który prowadził z nim wywiad. W bardzo przystępnej formie można było poznać drogę skromnego duszpasterza z Wadowic do Rzymu na zaszczytny urząd Papieża.

Wśród obecnych na sali, na nowo odżyły wspomnienia o tym wspaniałym człowieku i jego nauczaniu, zwłaszcza po projekcji filmu o papieżu. Wszyscy odczuliśmy Jego łaskę i błogosławieństwo także za wstawiennictwem księdza Proboszcza poprzez skierowane do nas słowa i modlitwę.

Zdolności wokalne i aktorskie, a przede wszystkim osobiste zaangażowanie wykonawców, zostały nagrodzone wielkimi brawami i radością, która zapanowała wśród publiczności. Mając na uwadze wiele obowiązków dnia codziennego, które każdy z nas ma, szczególnie aktualne okazało się przesłanie  Jana Pawła II, które wygłosił na zakończenie uroczystości grający papieża Mateusz: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”!

Podsumowaniem tego niezwykłego wieczoru, było wspólne zdjęcie uczestników wieczornicy, a także spotkanie w świetlicy przy tradycyjnej kremówce papieskiej, połączone z refleksją i modlitwą za wszystkich ludzi dobrej woli, a także wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego na kartkę okolicznościową pod hasłem „Wstańcie Chodźmy”.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie