XII Turniej Tenisa Stołowego Placówek Oświatowo-Wychowawczych i Szkół z terenu województwa podkarpackiego

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 grudnia 2019

   XII Turniej Tenisa Stołowego Placówek Oświatowo-Wychowawczych i Szkół z terenu województwa podkarpackiego, odbył się w dniu 11.12.2019r. (środa) w dwóch placówkach, jednostkach organizacyjnych Starostwa Powiatowego: sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (rozpoczęcie i gry turniejowe) oraz w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu, zakończenie zawodów, uroczysty obiad i wręczenie nagród zwycięzcom. Odbywał się on pod patronatem medialnym tygodnika „Gazeta Jarosławska”.

Do udziału w Turnieju zaproszono kilkadziesiąt dwuosobowych zespołów z placówek oświatowych i szkół z terenu całego województwa podkarpackiego: burs, internatów, szkół ponadgimnazjalnych, szkolnych ośrodków wychowawczych, młodzieżowy ośrodek wychowawczy i dom dziecka. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedziało ponad 20 placówek i szkół: Internaty: Zespołu Placówek (MOW) z Lubaczowa, Zespołów Szkół z Rzeszowa, Ropczyc, Trzcinicy, Nowosielec i Oleszyc, Gastronomicznych i Hotelarskich z Iwonicza Zdroju, Licealnych  z Leżajska, Leśnych z Leska, Elektronicznych, Spożywczych, Kształcenia Ustawicznego z Rzeszowa, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Dom pod Lipami” z Radymna, Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 1 z Jarosławia, szkoły ponadpodstawowe z Jarosławia: ZSD-GiL, ZSTiO, ZSSChiO, ZSBiO i ZSOZiR z Radymna, a także dwie drużyny gospodarzy zawodów; Zespołu Placówek Oświatowo Wychowawczych.                

          Celem głównym turnieju jest popularyzacja tej dyscypliny sportu, forma wychowania młodzieży przez sport, ruch i aktywny wypoczynek, właściwe zagospodarowanie czasu wolnego w tego typu placówkach, oraz szeroko rozumiana integracja, współzawodnictwo, a także nawiązanie ściślejszej współpracy i kontaktów między placówkami oświatowymi z terenu województwa.   

          Turniej był rozgrywany według profesjonalnego, zawodowego schematu (drabinki turniejowej) zatwierdzonego przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, grano do dwóch zwycięskich setów, (tylko finały rozegrano do trzech zwycięskich setów), każdy set rozgrywano do 11 punktów (przy osiągniętej przewadze 2 punktów przez któregoś z graczy), jednocześnie na ośmiu stołach.

          Sędziami głównymi zawodów były panie Regina Hołowaty i Aneta Mazurczak, nauczycielki wychowania fizycznego w SOSW Jarosław, a sędziami stolikowymi (8 osób) byli wychowankowie, mieszkańcy Bursy Międzyszkolnej.

          Zawody uroczyście otworzyli w imieniu pana Starosty Jarosławskiego, p. Elżbieta Pazyniak Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu, Starostwa Powiatowego w Jarosławiu oraz pomysłodawca i organizator turnieju, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych, pan Bartłomiej Kordas.

         Podczas gdy zawodnicy rywalizowali przy stołach, nauczyciele, wychowawcy i opiekunowie startujących zawodników, mieli możliwość zwiedzić obiekt Ośrodka, a także spędzić mile czas wymieniając doświadczenia zawodowe przy słodkim poczęstunku, w specjalnie na tę okazję przygotowanej i udekorowanej, sali.

         Po rozegraniu wszystkich spotkań turniejowych, uczestnicy zawodów wraz z opiekunami udali się do Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych na ulicę Reymonta, aby po zjedzeniu w stołówce bursy, uroczystego, domowego obiadu, wziąć udział w ceremonii wręczania nagród najlepszym zawodnikom i zespołom biorącym udział w rozgrywkach. W jednej ze świetlic placówki, w niezwykle podniosłej atmosferze, przy szczelnie wypełnionej widzami sali, odbyło się podsumowanie zawodów. Organizator przygotował dla wszystkich rywalizujących drużyn pamiątkową statuetkę, okolicznościowy dyplom, oraz nagrody rzeczowe w postaci materiałów reklamowych związanych z naszym powiatem. Nagrodzonych zostało trzech najlepszych zawodników w kategorii indywidualnej, otrzymali oni puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez pana Starostę Jarosławskiego, Stanisława Kłopota, oraz inne nagrody, ufundowane przez dyrektora ZPO-W w Jarosławiu, Bartłomieja Kordasa. W kategorii drużynowej wyróżniono trzy najlepsze zespoły, według sumy punktów uzyskanych przez obydwu zawodników.

        Nagrody wręczał Starosta Jarosławski, pan Stanisław Kłopot wspólnie z p. Elżbietą Pazyniak, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu oraz p. Kamilem Dziukiewi- czem, radnym powiatowym, Wojciechem Głąbem, dyrektorem SOSW w Jarosławiu i dyrektorem placówki Bartłomiejem Kordasem. W opinii i ocenie widzów, ta edycja turnieju stała na wyjątkowo wysokim poziomie sportowym, mecze były bardzo zacięte, często kończyły się bardzo niewielką przewagą punktową jednego z graczy. Wszyscy podkreślali niezwykle sprawny przebieg zawodów, bardzo wysoki poziom organizacyjny, miłą i sympatyczną atmosferę. W swoim pożegnalnym przemówieniu do zebranych, zarówno pan Starosta, St. Kłopot, p. K. Dziukiewicz jak i dyrektor B. Kordas, podziękowali wszystkim startującym zawodnikom, nauczycielom i opiekunom za przyjazd i udział w turnieju, za sportową, prowadzoną w duchu fair play rywalizację, życzyli wszystkim bezpiecznej drogi do domu, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, złożyli wszystkim życzenia wszystkiego najlepszego oraz zaprosili przybyłych gości za rok, na następną, trzynastą edycję zawodów. 

          Warto podkreślić, iż organizatorzy turnieju mając świadomość dużych odległości, skąd przyjeżdżali uczestnicy, wszystkim zawodnikom zapewnili dodatkowy poczęstunek w postaci drożdżówek, jogurtów, owoców, ciastek, soków i wody mineralnej. Organizatorem turnieju był nauczyciel-wychowawca p. Grzegorz Cęcora i Bartłomiej Kordas, dyrektor placówki, których ponadto wspomagały wychowawczynie ZPO-W w Jarosławiu, panie Ewa Żurawska, Andżelika Maj i Dorota Gil.

         Dyrektor ZPO-W w Jarosławiu, składa podziękowania i wyrazy uznania panu Staroście Jarosławskiemu Stanisławowi Kłopotowi i Naczelnikowi Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Jarosławskiego pani Elżbiecie Pazyniak za wsparcie finansowe i udzieloną pomoc organizacyjną. Dziękuję także ks. Archiprezbiterowi Andrzejowi Surowcowi, za udzieloną pomoc, oraz sponsorom i innym osobom za udzielone wsparcie finansowo-rzeczowe przy organizacji turnieju: panu Piotrowi Pajdzie, Fabryka Pieczywa Cukierniczego „SAN PAJDA” Sp. z o.o., panu Ireneuszowi Drostkowi firma F.H.„ER-Tel” S.C., panu Trojniakowi Drukarnia „PAPIRUS” i  panu Łukaszowi Pawlik, firma „GOMAR” s.c.  

 

OFICJALNE WYNIKI XII TURNIEJU:

 

Klasyfikacja indywidualna:

 

 1. PATRYK KUBICKI ZPO-W Jarosław I                                 - 50 pkt
 2. KAROL PSZONAK ZSSChiO Jarosław                                - 47 pkt
 3. SZYMON WOJCIECHOWSKI Internat ZS Oleszyce         - 44 pkt
 4. DAWID ARIAN ZSBiO Jarosław                                        - 42 pkt

 

Klasyfikacja drużynowa:

 

 1. Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących Jarosław - 86 pkt
 2. Internat Zespołu Szkół w Oleszycach - 77 pkt
 3. Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych Jarosław I - 70 pkt

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie