Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Informacja

Informacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 marca 2021

Miło nam poinformować, iż nasza wychowanka Martyna Łuszczek wraz z trzema koleżankami z Torunia i Katowic wymyśliły urządzenie do wychwytywania i degradacji mikroplastiku, przez co między innymi Martyna znalazła się w gronie 100 najlepszych młodych naukowców w Polsce.

Oto co pisze na swój temat:

Aktualnie pracując w ramach kolejnego etapu konkursu naukowego E(x)plory w zespole z 3 koleżankami pochodzącymi z Torunia oraz Katowic, współtworzymy Aquacollector, czyli przenośne urządzenie do wychwytywania oraz degradacji mikroplastiku z akwenów wodnych. Urządzenie wychodzi naprzeciw globalnemu problemowi związanemu z zanieczyszczeniem środowiska. Oprócz tego mam zaszczyt znaleźć się w gronie 100 najlepszych młodych naukowców programu Adamed.  W dniach 27.03-28.03 br. pisząc egzamin i odbywając rozmowę kwalifikacyjną, powalczę o znalezienie się w grupie 50 osób, które otrzymają stypendium naukowe. Oczekuję również na wyniki ogólnopolskiego konkursu biotechnologicznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską, jak również paru innych i gdy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, powrócę do badań związanych z hematologią, które prowadzę w ramach projektu rozpoczętego jesienią, zeszłego roku. Ze względu na obecnie obowiązujące obostrzenia moje możliwości pracy i odbywania stażów są dosyć ograniczone. Swoją wiedzę wykorzystuję pisząc anglojęzyczne artykuły naukowe w ramach grupy Science Embassy.

Wszyscy życzymy Martynie, by otrzymała stypendium naukowe, a czas pandemii, który dla nas wszystkich jest bardzo trudnym okresem, okazał się dla naszej Wychowanki i Waszej koleżanki spełnieniem naukowych marzeń i planów. Powodzenia Martynko – tak trzymaj!!!

 

Wychowawcy

Galeria

  • Powiększ zdjęcie fot. Martyna Łuszczek

    fot. Martyna Łuszczek