Jesteś tutaj: Start / Zamieszkaj w Bursie / Nabór

Nabór

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy uczniowie szkół podstawowych

Szybko zmieniająca się rzeczywistość i powstające w skutek tych zmian wyzwania i dylematy wymagają od nas wszystkich, a w szczególności od młodego pokolenia zaplanowanych i konsekwentnych działań w zakresie  kreowania swojej przyszłości.

Takim właśnie kreowaniem swojej przyszłości jest wybór drogi kształcenia dla uczniów kończących obecnie naukę w szkołach podstawowych.

Musicie z należytą powagą, z cała swoją dojrzałością i dorosłością dokonać najważniejszego dotąd w Waszym życiu, pierwszego prawdziwie dorosłego wyboru – wyboru szkoły ponadpodstawowej. Uwzględnijcie przy tym wyborze Wasze możliwości poznawcze i intelektualne, Wasze zainteresowania i zamiłowania, rynek pracy i perspektywy jego zmian, korzystajcie z pomocy, doświadczenia i dobrej rady Waszych rodziców i nauczycieli.

Wybierajcie szkoły, które będą od Was wymagać, które zmuszą Was do pracy nad sobą i swoim rozwojem, szkoły, które mają dobra opinię, atrakcyjne kierunki kształcenia, wysoką zdawalność egzaminów zawodowych i maturalnych oraz są przyjazne dla swoich uczniów.

Ukończenie takiej szkoły pozwoli Wam na rozpoczęcie studiów na renomowanej uczelni, uzyskanie poszukiwanego zawodu bądź znalezienie atrakcyjnej, dobrze płatnej pracy, a w konsekwencji na godne i spokojne życie.

Przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły starajcie się o możliwie najszersze poznanie oferty edukacyjnej, im więcej o szkołach będziecie wiedzieli, tym większa będzie gwarancja dobrego wyboru.

Jarosław to miasto szkół i uczącej się młodzieży, także z wielu odległych miejscowości naszego regionu. Zachęcamy Was do poznania naszej oferty edukacyjnej oraz skorzystania z naszych propozycji.

Istotnym elementem uzupełniającym naszą ofertę edukacyjną, szczególnie dla uczniów zamiejscowych, jest Bursa Międzyszkolna funkcjonująca w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu. W Bursie mieszkają, uczą się i wypoczywają uczniowie i uczennice ze szkół licealnych, technicznych i branżowych z terenu całego miasta, dla których codzienne dojeżdżanie jest bardzo utrudnione, bądź niemożliwe.

Bursa to wiele lat tradycji i doświadczeń pracy z młodzieżą, to wykwalifikowani wychowawcy, to dobra, sympatyczna, pogodna atmosfera wychowawcza, to miejsce, gdzie obowiązki i wymagania wobec uczniów staramy się połączyć z życzliwością i sympatią.

Bursa nieustannie podnosi poziom warunków mieszkaniowych oraz dba o wyposażenie pomieszczeń oddanych do dyspozycji wychowanków.

Staramy się rozwijać i uatrakcyjniać ofertę dla naszych mieszkańców w zakresie wypoczynku i rekreacji w czasie wolnym. Staramy się także, aby koszty pobytu dziecka w naszej placówce nie były zbyt wygórowane. W przypadku trudnej sytuacji materialnej stosujemy system ulg, zwolnień i pomocy finansowej.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu odwiedź naszą stronę internetową.

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko: odwiedź nas, zobacz, zapytaj, porozmawiaj. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.