Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Bohaterom Czasu Wojny

Bohaterom Czasu Wojny

Ku pamięci bohaterów wojny obronnej z 1939 r., dla uczczenia szczytnych idei takich jak: wolność, honor, odpowiedzialność, a także z chęci włączenia się w środowisko ludzi otwartych na wspólne świętowanie ważnych, ojczystych spraw jak również dla rozwoju własnej osobowości, nasza wychowanka Bernadetta Szatkowska 14 września 2019 r. wzięła udział w Pielgrzymce Biegowej Bohaterom Czasu Wojny zorganizowanej przez Jarosławskie Opactwo.

Swoją postawą Bernadka oprócz medalu, zasłużyła na gratulacje i pochwałę. Udowodniła, że można czegoś dokonać, jeśli się w to uwierzy. Brawo!

10 października 2019
Przejdź do - Bohaterom Warszawy

Bohaterom Warszawy

Tegoroczny wrzesień jest bardzo bogaty w świętowanie wydarzeń historycznych. W naszej placówce wyrazem wdzięczności dla minionych pokoleń była druga już akcja Pocztówka do Powstańca.

10 października 2019
Czytaj więcej o: Bohaterom Warszawy
Przejdź do - „Ocalałam z rzezi”

„Ocalałam z rzezi”

W dniu 16.09.2019 r. z okazji osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej - w przeddzień najazdu Rosji Sowieckiej na Polskę wybraliśmy się do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki na premierę filmu ,,OCALAŁAM Z RZEZI" autorstwa Macieja Wojciechowskiego.

26 września 2019
Czytaj więcej o: „Ocalałam z rzezi”
Przejdź do - Wycieczka do Radawy

Wycieczka do Radawy

W poniedziałkowe popołudnie 16 września nasi wychowankowie uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym.

19 września 2019
Czytaj więcej o: Wycieczka do Radawy
Przejdź do - Odsłonięcie tablicy pamiątkowej - 11.09.2019 r.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej - 11.09.2019 r.

W środę dnia 11 września  2019 roku na ul. Nad Sanem w Jarosławiu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni hitlerowskich. Wychowankowie bursy uczestniczyli w uroczystościach, zorganizowanych przez Jarosławskie Stowarzyszenie „Ocalić przeszłość dla przyszłości”.

19 września 2019
Czytaj więcej o: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej - 11.09.2019 r.